Poradit
Potřebujete poradit?
Potřebujete poradit?

E-mail *

Váš dotaz *

Odeslat dotaz

Škola techniky jízdy na horském kole

Pojeďte na tématicky zaměřený kemp! Získejte jistotu v terénu! Zbavte se nejistoty, strachu a naučte se nové fígle při jízdě v terénu pod vedením zkušených trenérů! Pomáháme všem věkovým i výkonnostním skupinám od začátečníků po vrcholové sportovce. Pro rok 2022 jsme pro vás připravili v osvědčených lokalitách třídenní kempy školy techniky na horském kole. Zvolte správnou obtížnost a zlepšujte se postupně. Využijte nově časovou, věrnostní, studentskou, či skupinovou slevu a pojeďte s námi na kemp za těch nejlepších podmínek se slevou.

Nově máme v nabídce i koncept kempu APALUCHA - kemp určený pro otce a děti (7-12 let). Tatínek, který vezme na kemp své děti, získá doma kladné body, nechá odpočinout manželku a hlavně si na kempu pořádně se svoji ratolestí zasportuje a užije spousty zábavy. Svoji tréninkovou skupinu budou mít děti i tátové, a tak zajistíme efektivní vyžití pro všechny.

Chcete poradit s výběrem kempu? KONTAKTUJTE NÁS +420 777 87 10 45

VŠE O KEMPU

Víkendová škola horských kol

Pro rok 2024 jsme pro Vás připravili v osvědčených lokalitách třídenní kempy školy techniky na horském kole. Zvolte správnou obtížnost a zlepšujte se postupně. 

Na třídenním výukovém bloku školy cyklistické techniky si rychle osvojíte všechna pravidla a dovednosti, užijete si pohodu, sportování a cyklistiku naplno. 

Postupnými krůčky se metodicky naučíte kolo správně ovládat v jakémkoli terénu a podmínkách, tak abyste se na něm cítili jistě a jezdili beze strachu. Letos jsou kempy opět rozděleny do tří úrovní: BASIC, HOBBY a ACTIVE. Po postupném absolvování všech úrovní se během jedné sezony budete cítit na kole jistí a sjedete či vyjedete i ty největší špeky, které Vám příroda připraví. U každé lokality je nově uvedena obtížnost terénu a vhodnost pro děti. Pokud si nebudete jisti, jakou úroveň zvolit, neváhejte nás kontaktovat.


Mysleli jsme nejen na zkušené cyklisty, ale nezapoměli jsme ani na ty nejmladší. Na kemp mohou vyrazit děti od 7 let, které se plně zapojí do tréninkového programu a naučí se správně ovládat své kolo. Ti nejzkušenější a ostřílení se ale nebudou nudit, mohou se těšit na nové lokality, kde se pod vedením zkušených trenérů a nejlepších závodníků vždy něco nového přiučí.

Nově máme v nabídce i koncept kempu APALUCHA - kemp určený pro otce a děti (7–12 let). tatínek, který vezme na kemp své děti, získá doma kladné body, nechá odpočinout manželku a hlavně si na kempu pořádně se svoji ratolestí zasportuje a užije spousty zábavy.

Proto  na kemp může vyrazit úplně každý, od nejmladšího až po seniora. Od začátečníka až po ostříleného závoďáka s nejvyššími ambicemi.

 

 

Odborné zajištění 

Trenér: Mgr. Vojtěch Beran, cyklisté, závodníci a team specialistů z Alltraining.cz
Fyzioterapeut: Mgr. et Mgr. Tereza Beranová a kolektiv
Hosté: přední cyklisté ČR


Tréninkový program

V praktické části se zaměříte na trénink jízdy v terénu, spojený s výukou správné techniky jízdy na horském kole – přenos těžiště, správná volba stopy, rychlý bezpečný průjezd terénem, sjezdy, výjezdy, překonávání překážek, seskočení a naskočení na kolo, jízda na větru, střídání, jízda v háku a spousta dalších technik. Provedete kontrolu seřízení správného posedu a budete se věnovat také taktice závodění, kterou využijete při bikovém maratonu. Celý tréninkový program je vedený profesionálními trenéry se snahou odstranit chyby, strach a naučit se správně a efektivně ovládat horské kolo.

 

Výukový program

Budete také procvičovat správnou techniku a metodiku rozcvičení, posilování a strečinku. Uvidíte i ukázku správného mytí kola a jeho údržby. Budete mít možnost testovat kola BMC a výrobky Garmin, Compex, PowerBreathe.


V teoretické části podrobně rozeberete natočený materiál z tréninku techniky a zúčastníte se přednášek se sportovní tematikou (trénink, výživa, regenerace, péče o kolo a jeho údržba) a besed s pozvanými hosty z řad profesionálních sportovců.


Připraven je program i pro malé začínající bikery, kteří se naučí základy jízdy v terénu. 

 

Jak si správně vybrat termín, lokalitu a obtížnost?

V každém kempu naší cykloškoly si vás rozdělíme od začátečníků po ostřílené bikery. Na tréninkový kemp může vyrazit jednotlivec i celá parta kamarádů či rodina různé výkonnosti i technické vyspělosti. Jednotlivé kempy se liší zejména technickou úrovní zvoleného terénu v daných lokalitách. Vyberte si správně, kam s námi vyrazíte. 

Terénní úroveň BASIC
Základní obtížnost terénu, ve kterém se naučíte ovládat kolo, pracovat s těžištěm a zvládnout základní průjezd terénem. Je určen pro začátečníky, děti a ty, kdo se na kole cítí nejistí.
Terénní úroveň HOBBY
Střední obtížnost terénu. Naučíte se překonávat překážky a nástrahy, se kterými se setkáte na jakémkoli MTB závodě či maratonu. Výběr terénu je určen pro středně pokročilé jezdce.
Terénní úroveň ACTIVE
Náročnější terén zaručí vyšší obtížnost pro středně až výrazně pokročilé jezdce, kteří zvládnou jízdu v obtížném terénu. Je vhodný i pro jezdce, kteří absolvovali úroveň Basic nebo Hobby.

 


Cena tréninkového kempu pro aktivní účastníky zahrnuje

celodenní tréninkový program vedený odborníky 
ubytování s plnou penzí a připojení k internetu
osobní tréninkové konzultace
iontové nápoje a výživový balíček od firmy Nutrend
regenerační služby (1x masáž, 1x fyzioterapie, myostimulátor)
služby mechanika před každým tréninkem
testování kol BMC po celou dobu kempu
dres Alltraining.cz a dárky od partnerů
videocoaching, besedy a přednášky

Pořadatel

 • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pouze zprostředkuje.

 

 


 

Celodenní program třídenního kempu

1. DEN  
13:00 zahájení kempu
13:30 trénink – seznámení s okolním terénem (trénink techniky – překážky)
18:00-19:00 přednáška – trénink a regenerace v cyklistice + video coaching
19:30 večeře
21:00-22:00 regenerace
2. DEN  
8:00 rozcvička – kondiční posilování a ukázka správného strečinku
8:30 snídaně
10:00-12:30 trénink + technika jízdy MTB
13:00 lehký oběd
14:00-16:00 trénink + technika jízdy MTB
18:00-19:00 přednáška – výživa v cyklistice + video coaching
19:30 večeře
21:00-22:00 regenerace
 3. DEN  
8:00 rozcvička – kondiční posilování a ukázka správného strečinku
8:30 snídaně
10:00-14:00 trénink + technika jízdy MTB
15:00 ukončení kempu

U vícedenních kempů je rámcový program podobný. Celková náplň je vždy určena u objednaného kempu, detailní rozpis v den zahájení samotného kempu.

 

Doprovod rodiny

V případě zájmu můžeme nabídnout pobyt i pro Vaši drahou polovičku za příznivou cenu bez společného programu. Hotel či horská chata jsou zpravidla vybaveny saunou a whirpoolem. Naše lokalita vždy nabízí skvělou polohu na turistiku/cykloturistiku.

 

.

  .

Letní dovolená v Krkonoších - Benecko

Pro nadcházející léto, jsme připravili nabídku tradičních týdenních kempů v českých horách, kde budete moci okusit trénink na silničních kolech BMC a Colnago, a zdokonalit se v terénu na horském kole. 

 

LETNÍ TÝDENNÍ  TRÉNINKOVÝ KEMP

 • BENECKO  - Termín připravujeme

 

Budete systematicky pracovat na fyzickém rozvoji i na technice jízdy. Trénink na silničním kole se bude prolínat s technickým tréninkem v terénu na horském kole. Každý den budete mít možnost využít tréninku vedeného osobními trenéry. Bude jen na Vás, zda se zúčastníte cyklistického programu jen částečně a pak se budete věnovat své rodině, nebo program využijete v celém rozsahu a dáte si pořádně do těla.


Čeká na Vás propracovaný celodenní tréninkový program pod vedením zkušeného trenéra Mgr. Vojtěcha Berana. Na kempu se naučíte efektivně zvyšovat kondici a správně zatěžovat tělo. Po příjezdu absolvujete zátěžový test, nastavíte  správný posed a dle aktuální výkonnosti Vás rozdělí do několika skupin a každá skupina bude mít svého trenéra, správné tréninkové dávky a vhodně zvolenou intenzitu. Nejprve se budete věnovat silničním kolům, projedete se krásnou krajinou a zamakáme na kondičce. V druhé polovině bude program směřován do terénu a v tomto bloku se zbavíte strachu, nejistoty a naučíte se nové fígle, které by měl znát a ovládat každý biker.


Postupnými krůčky se metodicky naučíte kolo správně ovládat v jakémkoli terénu a podmínkách tak, abyste se na něm cítili jistě a jezdili beze strachu. Rychle si osvojíte všechna pravidla a dovednosti, užijete si pohodu, sportování a cyklistiku naplno.

 

.

 

Odborné zajištění  

Trenér: Mgr. Vojtěch Beran, cyklisté, závodníci a team specialistů z Alltraining.cz
Fyzioterapeut: Mgr. et Mgr. Tereza Beranová a kolektiv
Hosté: přední cyklisté ČR


Praktická část programu

Základem bude výuka správné techniky jízdy na horském kole – (sjezdy, výjezdy, překonávání překážek, seskočení a naskočení na kolo, jízda na větru, střídání, jízda v háku a spousta dalších technik).  Celý tréninkový program je vedený profesionálními trenéry se snahou odstranit chyby, strach a naučit se správně a efektivně ovládat horské kolo. Neméně důležitá je i správná technika a metodika rozcvičení, posilování a strečinku. Provedete kontrolu seřízení správného posedu a budete se věnovat také taktice závodění, kterou využijete při bikovém maratonu.

 

Teorie a doprovodný program

Večer provedete podrobný rozbor natočených materiálů z tréninku techniky. Přednášky se budou zabývat sportovní tematikou (trénink, výživa, regenerace, péče o kolo a jeho údržba) a zpestřením určitě budou besedy s pozvanými hosty z řad profesionálních sportovců. 

 

Cena tréninkového kempu pro aktivní účastníky zahrnuje

celodenní tréninkový program vedený týmem odborníků 
ubytování s plnou penzí a připojení k internetu
možnost zapůjčení karbonového silničního kola na celý pobyt
úvodní zátěžový test fyzické kondice
iontové nápoje a výživový balíček od firmy Nutrend
regenerační služby (2x masáž, 1x fyzioterapie, myostimulátor)
osobní tréninkové konzultace
služby mechanika před každým tréninkem
dres Alltraining.cz a dárky od partnerů
videocoaching, besedy a přednášky


 

Program pro děti a začínající bikery

Připravili jsme program i pro malé začínající bikery, kteří se naučí základy jízdy na kole v terénu. Vaše drahé polovičky, které vás často na kempu doprovázejí, mohou využít hlídání malých ratolestí a plně se vrhnout do sportovního programu. Ve skupině žen si pod vedením trenéra udělají pěkný výlet po lesích, zdokonalí techniku jízdy a zbaví se strachu z obtížnějších sjezdů či výjezdů v lese. Ty náročnější můžou i pořádně zamakat na fyzické kondici, dát si do těla, a večer nechat své tělo regenerovat v rukách maséra nebo fyzioterapeuta. 

 

Zapůjčení celokarbonového kola BMC nebo COLNAGO pro každého

Nemáte-li své vlastní silniční kolo, nevadí, zdarma vám bude zapůjčeno. Budete mít možnost prohánět se po celou dobu pobytu na celokarbonových závodních kolech BMC a COLNAGO a testovat další modely kol těchto prémiových značek. Kemp tedy může absolvovat úplně každý. 

 

All inclusive regenerační služby 

Po tréninku se o vaši regeneraci postará fyzioterapeut, masér nebo sauna v hotelu. Večerní program vyplní videorozbor a zajímavé přednášky z oblasti cyklistického tréninku, výživy a regenerace od odborníků z rehabilitačního centra Alltraining.cz.

 

Iontové nápoje a mechanik

Čeká na vás bezstarostný servis: neomezené množství iontových nápojů a mechanik vždy nablízku v případě problému. Na trénink máte iontové nápoje od firmy Nutrend, zapůjčené kolo mechanik po každém tréninku připraví na následující den. V případě nouze či neopravitelného defektu bude zajištěno auto pro převoz. K dispozici bude i fotograf, který vystihne v momentkách každého z vás i celou atmosféru tréninkového kempu. Po celý pobyt budete mít možnost testovat výrobky od partnerů kempu.

Pořadatel

 • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pro Vás zprostředkuje.

 

Celodenní program týdenního kempu

1. DEN  
13:00 zahájení kempu
13:30 trénink – seznámení s okolním terénem (trénink techniky – překážky) + zátěžový, fyzický test kondice
18:00-19:00 přednáška – trénink a regenerace v cyklistice + video coaching
19:30 večeře
21:00-22:00 regenerace
2.- 4. DEN  
8:00 rozcvička – kondiční posilování a ukázka správného strečinku
8:30 snídaně
10:00-12:30 trénink + technika jízdy MTB/SILNICE
13:00 lehký oběd
14:00-16:00 trénink + technika jízdy MTB/SILNICE
18:00-19:00 přednáška – výživa v cyklistice + video coaching
19:30 večeře
21:00-22:00 regenerace
 5. DEN  
8:00 rozcvička – kondiční posilování a ukázka správného strečinku
8:30 snídaně
10:00-14:00 trénink + technika jízdy MTB / SILNICE
15:00 ukončení kempu
  .

Zvolte správnou úroveň obtížnosti a zlepšujte své kvality postupně

Sportovní, tematicky zaměřené kempy školy cyklistické techniky jsou rozděleny do několika úrovní tak, abychom Vám zajistili lepší komfort i prožitek při sportování. Na třídenním i sedmidenním výukovém bloku si rychle osvojíte všechna pravidla a dovednosti, užijete si pohodu, sportování i cyklistiku naplno. Postupnými krůčky se metodicky naučíte kolo správně ovládat v jakémkoli terénu a podmínkách tak, abyste se na něm cítili jistě a jezdili beze strachu. Po postupném absolvování všech úrovní se během jedné sezony budete cítit na kole jistí a sjedete či vyjedete i ty největší špeky, které Vám příroda připraví. U každé lokality je nově uvedena obtížnost terénu a vhodnost pro děti. Pokud si nebudete jisti, jakou úroveň zvolit, neváhejte nás kontaktovat.

Kempy jsou jak pro zkušené cyklisty, tak i pro ty nejmladší. Na kemp mohou vyrazit děti od 7 let, které se plně zapojí do tréninkového programu a naučí se správně ovládat své kolo. Ti nejzkušenější a ostřílení se ale nebudou nudit, mohou se těšit na nové lokality, kde se pod vedením zkušených trenérů a nejlepších závodníků vždy něco nového přiučí. Proto na kemp může vyrazit úplně každý, od nejmladšího až po seniora. Od začátečníka až po ostříleného závoďáka s nejvyššími ambicemi.


Letos jsme kempy rozdělili do třech úrovní: BASIC, HOBBY a ACTIVE

 

Terénní úroveň BASIC
Základní obtížnost terénu, ve kterém se naučíte ovládat kolo, pracovat s těžištěm a zvládnout základní průjezd terénem. Je určen pro začátečníky, děti a ty, kdo se na kole cítí nejistí.
Terénní úroveň HOBBY
Střední obtížnost terénu. Naučíte se překonávat překážky a nástrahy, se kterými se setkáte na jakémkoli MTB závodě či maratonu. Výběr terénu je určen pro středně pokročilé jezdce.
Terénní úroveň ACTIVE
Náročnější terén zaručí vyšší obtížnost pro středně až výrazně pokročilé jezdce, kteří zvládnou jízdu v obtížném terénu. Je vhodný i pro jezdce, kteří absolvovali úroveň Basic nebo Hobby.

Na cyklistický kemp přijeďte vždy vhodně vybaveni

Nikdy nepodceňte technický stav Vašeho kola a dostatek oblečení pro celodenní sportovní náplň. V případě, že si nebudete vědět rady s tím, co do kufru přibalit, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

Co s sebou:

 • Horské/silniční kolo (dle výběru kempu) v dobrém technickém stavu
 • Tretry
 • Cyklistická přilba
 • Rezervní duše
 • Cyklistické oblečení na dvoufázový trénink (i do nepříznivého počasí - pláštěnka)
 • Volnočasové sportovní oblečení pro lehkoatletický trénink, běžecká obuv

  .

Vybrali jsme pro Vás TOP lokality ze všech koutů České republiky a zahraničí

Pro rok 2024 jsme vybrali osvědčené lokality, kde májí i výborné zázemí pro sportovce. Kempy školy techniky se prolínají všemi kouty celé České republiky s nejkrásnějšími místy, která stojí za to vidět. 

ŠUMAVA:

Šumavský národní park nabízí skvělé scenérie a spousty krásných lesních cest a cestiček k bikování. Tato lokalita se vyznačuje drsnějším horským počasím a skvělými přírodními terény vybízející k nácviku techniky jízdy na horském kole. Kromě techniky se na kempu podíváte i na známý pramen Vltavy, Poledník či další krásná místa šumavského resortu.


 

Hotel Rankl ***

Hotel Rankl byl nově rekonstruován v roce 2004. Stojí na základech usedlosti se staletou historií, známé také jako Pollaufův hostinec. Ano, přesně ten hostinec, ve kterém se odehrává úvod románu Karla Klostermanna "V ráji šumavském".

Hotel: 14lůžkové pokoje a apartmánové pokoje se sociálním zařízením, jednolůžkový pokoj za příplatek

Vybavení pokojů: stylový dřevěný nábytek, manželské/oddělené postele, vlastní sociální zařízení, LCD TV se vstupem USB, rádio, lednička
Pro děti: dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětské hřiště
Wellness: whirpool, sauna (za poplatek)
Internetové připojení: WiFi v areálu hotelu a na pokoji

Kapacita kempu: 3540 míst


 

Penzion Pod Churáňovským vrchem

Penzion Pod Churáňovským vrchem je více než 150 let stará, citlivě a stylově zrekonstruovaná původní šumavská chalupa, která Vám poskytne veškeré pohodlí a domácké prostředí.

Horská chata: 26lůžkové pokoje v horské chatě se sociálním zařízením, jednolůžkový pokoj za příplatek
Pro děti: dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětské hřiště s brankami, houpačkami a skluzavkou
Wellness:
sauna (za poplatek)
Internetové připojení:
WiFi v areálu hotelu a na pokoji

Kapacita kempu: 20 míst

 


 

KRKONOŠE:

Krkonošský národní park přitahuje stále více vyznavačů cykloturistiky. Na jeho území a v ochranném pásmu je vybudován systém terénních tras vhodných převážně pro horská kola. Je značen dřevěnými gravírovanými piktogramy a udržován Správou KRNAP.
Na kempu projedeme hřebeny Krkonoš, vyzkoušíme bike park ve Špindlerově Mlýně a dobudeme nejznámější vrcholky českých hor.


 

Hotel Žalý

Hotel Žalý leží v nadmořské výšce 960 m.n.m. a je nejvýše položeným hotelem na Benecku, nejvýše položené obci v Krkonoších. Hotel se nachází na samém úpatí hory Žalý, obklopen lesy a panoramatickými výhledy. Díky své nadmořské výšce je v okolí dostatek sněhu během celé zimy a v létě tu zapadá sluníčko až po 21 hod. Okolí hotelu disponuje krásným rovinatým pozemkem na hry. Jedinečnou výhodou je též začátek  lyžařských stop pro běžecké lyžování přímo u hotelu. Ubytovaní budete ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastní koupelnou, WC a televizí se satelitním příjmem. Sauna a internet je v ceně. 

Hotel: 14lůžkové pokoje se sociálním zařízením, jednolůžkový pokoj za příplatek

Pokoje jsou rozmístěny celkem ve 4 podlažích. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a WC, televizi se satelitním příjmem. Domácí mazlíčci jsou vítáni.

Pro děti: dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětské hřiště
Wellness: sauna, infrasauna (za poplatek)
Internetové připojení: WiFi v areálu hotelu a na pokoji

Kapacita kempu: 3540 míst

 


 

JESENÍKY:

Jeseníky patří mezi naše nejdrsnější hory. Moravský Bike park v Koutech nad Desnou leží v samém srdci Jeseníků. Nabízí vyžití jak pro začátečníky, tak pro ostřílené bikery, kteří si chtějí otestovat své limity. Na kempu se podíváte na Dlouhé stráně, Červenohorské sedlo či nedaleký Praděd. Při nácviku techniky Vám do dlouhých kopců pomůže za odměnu i lanová dráha místního ski areálu a dolů si všichni můžete užívat singly ve skvělé přírodě Jeseníků.


 

Penzion Kouty

Penzion Kouty nabízí ubytování na horách přímo pod sjezdovkami a bike parkem areálu Kouty. Budova je kompletně nově zrekonstruována a vybírat můžete z několika druhů pokojů.

Ubytování se nachází v bezprostřední blízkosti Apartmánů Kouty, sjezdovek v areálu Kouty, gastro provozů a lanovky.

Penzion: 26lůžkové pokoje v horském penzionu disponují vlastním sociálním zařízením s WC přímo na pokoji/se společným zařízením přímo na patře, jednolůžkový pokoj za příplatek
Pro děti:
dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětské hřiště
Internetové připojení: 
připojení k internetu pomocí kabelu

Kapacita kempu: 20 míst

Apartmány Kouty

 
Apartmány Kouty nabízí komfortní ubytování přímo pod sjezdovkami a bike park. Moderně zařízené apartmány s veškerým komfortem přímo v srdci Jeseníků uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Penzion: 24lůžkové pokoje, popř. rodinné apartmány v horském apartmánu, disponují vlastním sociálním zařízením s WC přímo na pokoji, jednolůžkový pokoj za příplatek

Pro děti:
dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětské hřiště.
Internetové připojení:
připojení k inetrnteu pomocí kabelu.

Kapacita kempu: 20 míst

*Ubytování v Apartmánech Kouty je za příplatek (standardní ubytování v ceně kempu je v Penzionu Kouty)

 


 

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ:

Nové Město na Moravě a jeho okolí je proslulé svou krásnou přírodou a nevšedními pohledy na panorama Českomoravské vrchoviny. Najdete zde technicky nenáročné, zábavné a bezpečné stezky pro děti, ale současně i skutečně náročné traily pro zkušené bikery, které svojí obtížností vycházejí z aktuálních trendů stavby tratí Světového poháru. 


Hotel Horník***

     

Hotel Horník se nachází v chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. Ubytováni budete ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V areálu je dětské hřiště, sauna, whirlpool a internetové WiFi připojení. 

Penzion: 24lůžkové pokoje se sociálním zařízením, jednolůžkový pokoj za příplatek

Pro děti: dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětské hřiště.
Wellness: sauna (za poplatek)
Internetové připojení: WiFi v areálu penzionu

Kapacita kempu: 3540 míst

 


 

KOKOŘÍNSKO:

Kokořínsko se nachází na území tří krajů (Ústeckého, Středočeského a Libereckého) a je známé především jako malebná krajina dotvářená rozmanitostí pískovcových skal.
Na třídenním kempu vás provedeme po krásných trailech a ukrytých pěšinkách. Nevynecháme známe Pokličky, hrad Houska, a hlavně krásné sjezdy v borových lesích a pískovcových skalách.


 

Hotel Kokořín

Hotel Kokořín nabízí neopakovatelnou atmosféru pro aktivní odpočinek a relaxaci. 

Hotel: 2–4lůžkové pokoje s jedinečným designem interiéru a koupelnou se sprchovým koutem, jednolůžkový pokoj za příplatek

Pro děti: dětská postýlka zdarma (na vyžádání)
Wellness: wellness se saunou, vířivka, fitness centrum (za poplatek) 
Internetové připojení: WiFi v areálu hotelu a na pokoji

Kapacita kempu: 

 

 


 

RAMSAU - RAKOUSKÉ ALPY:

Již nyní je středisko Ramsau am Dachstein celoročně využíváno běžkaři, skokany na lyžích, biatlonisty a sdruženáři jako tréninkové centrum. Avšak nejen špičkoví sportovci tady naleznou ideální sportovní podmínky. Pulzující a přírodní krajina nabízí vše, čeho si srdce cyklisty žádá – od idylických tras s příslibem absolutní pohody až po strmé úseky stoupání a klesání, které z vás dostanou maximum.


Hotel STIERER

Hotel Stierer v lokalitě Ramsau am Dachstein Vám nabízí příjemné místo k relaxaci nejen vnitřním prostředí hotelu, ale zejména svou polohou. Centrum Ramsau am Dachstein se nachází jen 500 metrů od hotelu.

Penzion: 23lůžkové pokoje se sociálním zařízením, jednolůžkový pokoj za příplatek

Pro děti: dětská postýlka zdarma (na vyžádání), dětské hřiště.
Wellness: sauna (za poplatek)
Internetové připojení: WiFi v areálu penzionu

Kapacita kempu: 3540 míst


 

Pořadatel

 • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pro Vás zprostředkuje.

  .

Vyberte si správnou úroveň kempu naší školy techniky a užijte si cyklistiku naplno! 

Za pár dní se naučíte zábavně, správně a s jistotou ovládat Vaše kolo. Určeno pro všechny věkové i výkonnostní skupiny od těch nejmladších po nejstarší, od začátečníků až po vrcholové sportovce.

ÚROVEŇ BASIC

Základní obtížnost terénu, ve kterém se naučíte ovládat kolo, pracovat s těžištěm a zvládnout základní průjezd terénem. Je určen pro začátečníky, děti a ty, kdo se na kole cítí nejistí.


Škola MTB techniky

  24.-26.5. 2024 – APALUCHA - Nové Město na Moravě    

 

Kemp je určen zejména začátečníkům a všem, kteří si v technice nejsou úplně jisti. Na třídenním metodicky vedeném pobytu projdeme základy přenosu těžiště na kole a upevníte základní dovednosti pro bezproblémové zvládnutí jakéhokoli terénu, který Vás může potkat při běžné vyjížďce v lese či běžném bikovém maratonu. Kemp je vhodný i pro děti od 7 let.

Koncept kempu APALUCHA - kemp určený pro otce a děti. Tatínek, který vezme na kemp své děti, získá doma kladné body, nechá odpočinout manželku a hlavně si na kempu pořádně se svoji ratolestí zasportuje a užije spousty zábavy. Svoji tréninkovou skupinu budou mít děti i tátové, a tak zajistíme efektivní vyžití pro všechny.


Základní úroveň kempu | Ovládaní kola v průpravných cvičeních | Práce s těžištěm cyklisty | Průjezd terénem bezpečnou a jistou stopou | Pro začátečníky a středně pokročilé bikery | Vhodné i pro děti od 7 let | Videocoaching  

 TIP!   APALUCHA - S KOLEM MĚ BAVÍ SVĚT! Zbavte se strachu a naučte se základní technické  dovednosti na horském kole!

 

ÚROVEŇ HOBBY

Střední obtížnost terénu. Naučíte se překonávat překážky a nástrahy, se kterými se setkáte na jakémkoli MTB závodě či maratonu. Výběr terénu je určen pro středně pokročilé jezdce. Začátečníkům doporučujeme před tímto kempem absolvovat kemp BASIC, který zaručí základní zvládnutí techniky.


Škola MTB techniky

  13.-15.9. 2024 – Nové Město na Moravě    

 

Kemp je určen jak začátečníkům, tak již i ostříleným závoďákům, kteří si v technice nejsou úplně jisti či si ji chtějí vylepšit v právě se rozbíhající sezóně. Na třídenním metodicky vedeném pobytu projdeme vše od základů přenosu těžiště až po obtížné pasáže při plném záběru fyzické kondice. Na kole si upevníte základní i pokročilé dovednosti pro bezproblémové zvládnutí jakéhokoli terénu, který Vás může potkat při běžné vyjížďce v lese i obtížnějších pasážích či ostřejším bikovém maratonu.


Střední obtížnost kempu | Procvičení základních dovedností z kempu BASIC | Důraz na správné zvládnutí techniky ve všech podmínkách | Průjezd terénem ideální a bezpečnou a stopou | Trénink na bikemaratonské tratě | Vhodné pro absolventy kurzu BASIC | Videocoaching

 TIP!    Bikování jak pro začátečníky, tak pro ostřílené bikery v jednoduchém i náročnějším terénu!

 

ÚROVEŇ ACTIVE

Náročnější terén zaručí vyšší obtížnost pro středně až výrazně pokročilé jezdce, kteří zvládnou jízdu v obtížném terénu. Je vhodný i pro jezdce, kteří absolvovali úroveň BASIC nebo HOBBY.


Škola MTB techniky 

 13. - 15. 9. 2024  – Nové Město na Moravě 

 

Kemp pro výběr náročnějšího terénu zaručí skvělé vyžití pro milovníky adrenalinuKemp je určený již pro středně až výrazně pokročilé jezdce, kteří mají zkušenost i s obtížnějším terénem. V třídenním bloku si na kole upevníte základní i pokročilé dovednosti pro bezproblémové zvládnutí jakéhokoli terénu, který Vás může potkat při běžné vyjížďce v lese i obtížnějších pasážích, či těžkém bikovém maratonu nebo enduro závodě. Zejména ve sjezdech zde získáte během krátké doby výraznou jistotu a pocítíte výrazné zlepšení. Tento kemp je určen jak pro běžné bikery, tak i pro začínající enduro jezdce.


Nevyšší obtížnost kempu | Obtížností odpovídající XC MTB trati a těžší maratonské trati | Vzládnutí dovedností předchozích úrovní kempů (BASIC, HOBBY) | Průjezd terénem rychlou a bezpečnou stopou v jakýchkoli podmínkách | Pro středně pokročilé až výrazně pokročilé jezdce | Určeno i pro začínající enduro jezdce | Vhodné pro absolventy kempů BASIC a HOBBY | Videocoaching | Rozbor techniky

 TIP!   Skvělé zážitky pro milovníky bikového adrenalinu. Určeno jak pro bikery, tak i pro enduro jezdce!

 

Kombinovaný týdenní kemp

Střední obtížnost kempu. Naučíte se překonávat překážky a nástrahy, se kterými se setkáte na jakémkoli obtížnějším MTB závodě či maratonu. Určeno pro všecny výkonnostní skupiny (Basic, Hobby, Expert). Kombinovaný kemp s výukou jak na horském, tak i silničním kole.


Škola MTB techniky

  TERMÍN PŘIPRAVUJEME – Krkonoše, Benecko (BASIC/HOBBY/EXPERT)  

 

Letní škola cyklistické techniky s komplexní výukou jak na silničním, tak horském kole ve všech tipech terénu je i skvělým tipem na letní sportovní dovolenou i pro celou rodinu. Na týdenním metodicky vedeném pobytu zlepšíte fyzičku a projdete všechny technické prvky svého výkonu. Vyzkoušíte si vše, od základů přenosu těžiště, až po obtížné pasáže při plném záběru fyzické kondice. Na kole si upevníte základní i pokročilé dovednosti pro bezproblémové zvládnutí jakéhokoli terénu, jak na silničním, tak horském kole, který vás může potkat při běžné vyjížďce v lese, na horských silnicích, či ostřejším bikovém maratonu nebo silničním závodě. V rámci kempu bude probíhat program pro malé začínající bikery (od 7 - 14 let). Nezapomněli jsme ani na doprovod, kde ženy mohou využít nabídku aktivního programu i s možností hlídání malých ratolestí (od 2 let) a večerními službami maséra či fyzioterapeuta.


Střední obtížnost kempu | Terén obtížností standardní maratonské, XC MTB trati | Určeno pro všechny skupiny jezdců (BASIC/HOBBY/EXPERT) | Program na silničních i MTB kolech | Videocoaching | Cyklistický program i pro děti (714 let) | Nabídka hlídání dětí (od 2 let)

 TIP!    Vyrazte na sportovní dovolenou během léta a užijte si slunce, teplo a cyklistiku naplno! Kombinovaný kemp s výukou jízdy na horském i silničním kole. Cyklistický program též pro doprovod a děti!

 

Pořadatel

 • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pro Vás zprostředkuje.

  .

Ceník pro kempy - Škola cyklistiky 2024

 • Cena třídenního kempu školy cyklistické techniky vždy zahrnuje celodenní tréninkový program vedený týmem odborníků, plnou penzi v hotelu či horské chatě (dle ubytování: whirlpool, sauna, WiFi), možnost otestovat špičkové modely kol BMC, iontové nápoje a výživový balíček Nutrend, regenerační služby, služby mechanika na každý den, dres Alltraining.cz, osobní tréninkové konzultace, přednášky a videocoaching. 
 • U  týdenního kempu získáte navíc úvodní zátěžový test, možnost zapůjčení karbonového silničního kola BMC nebo Colnago a ještě více regeneračních služeb.

 


Víkendová škola cyklistiky - třídenní kempy

Cena tréninkového kempu pro aktivní účastníky zahrnuje


• celodenní tréninkový program vedený odborníky 
• ubytování s plnou penzí a připojení k internetu
• osobní tréninkové konzultace
 iontové nápoje a výživový balíček od firmy Nutrend
• regenerační služby (1x masáž, 1x fyzioterapie, myostimulátor)
• služby mechanika před každým tréninkem
• testování kol BMC po celou dobu kempu
• dres Alltraining.cz a dárky od partnerů
• videocoaching, besedy a přednášky

 SLEVY NA KEMPECH

do 25 let (student/licence CSC) SLEVA
škola MTB techniky / komb. kemp  1500 Kč 

 

Slevy na cyklistických kempech SLEVA
7 a více  1500 Kč
2 - 6 kempů  1000 Kč

 

Skupinové slevy na cyklistických kempech ORGANIZÁTOR
3 noví účastníci + organizátor  sleva 25 % 
5 nových účastníků + organizátor  sleva 50 % 
10 nových účastníků + organizátor ZDARMA

CENÍK

Škola MTB techniky
first minute 90 dní před kempem
 cena
Aktivní účastník 7 490 Kč  7 990 Kč
Doprovod (ubytování, strava, masáž)
1 100–1990 Kč/den dle lokality
 • Individuální požadavky (dítě, jednolůžko, dny navíc aj.) budou doúčtovány při objednávce. 

 

Letní týdenní kombinovaný kemp Benecko

Cena tréninkového kempu pro aktivní účastníky zahrnuje


• celodenní tréninkový program vedený týmem odborníků
• ubytování s plnou penzí a připojení k internetu
• možnost zapůjčení karbonového silničního kola na celý pobyt
• úvodní zátěžový test fyzické kondice
 iontové nápoje a výživový balíček od firmy Nutrend
• regenerační služby (2x masáž, 1x fyzioterapie, myostimulátor)
• osobní tréninkové konzultace
• služby mechanika před každým tréninkem
• dres Alltraining.cz a dárky od partnerů
• videocoaching, besedy a přednášky

 

 SLEVY NA KEMPECH

do 25 let (student/licence CSC) SLEVA
škola MTB techniky / komb. kemp  1500 Kč 

 

Slevy na cyklistických kempech SLEVA
7 a více  1500 Kč
2 - 6 kempů  1000 Kč

 

Skupinové slevy na cyklistických kempech ORGANIZÁTOR
3 noví účastníci + organizátor  sleva 25 % 
5 nových účastníků + organizátor  sleva 50 % 
10 nových účastníků + organizátor ZDARMA

CENÍK - letní kemp

Benecko
first minute do 31.5.
 od 1.6.2024
Aktivní účastník / Aktivní doprovod    
Malý biker do 9 let (aktivní program)    

 * Individuální požadavky (dítě, jednolůžko, dny navíc aj.) budou doúčtovány při objednávce.

Pořadatel

 • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pro Vás zprostředkuje.

  .

SLEVY NA KEMPECH 2022

Pro novou sezónu 2022 jsme pro vás nově připravili speciální balíček slev a bonusů. Využijte věrnostní, studentskou a skupinovou slevu a pojeďte s námi na kemp za těch nejlepších podmínek. Telefonní informace +420 777 87 10 45

do 25 let (student/licence CSC) SLEVA
škola MTB techniky / škola silniční techniky / komb. kemp  1500 Kč 

 

Slevy na cyklistických kempech SLEVA
7 a více  1500 Kč
2 - 6 kempů  1000 Kč

 

Skupinové slevy na cyklistických kempech ORGANIZÁTOR
3 noví účastníci + organizátor  sleva 25 % 
5 nových účastníků + organizátor  sleva 50 % 
10 nových účastníků + organizátor ZDARMA

Pořadatel

 • VB MALLORCA CYCLING CENTER, S.L.U., cestovní agentura Alltraining s.r.o. kemp pro Vás zprostředkuje.

  .

Za naši historii od roku 2010 s námi bylo spousty spokojených cyklistů. Přidejte se i Vy! 

Škola cyklistické techniky je skvělou příležitostí, jak se zábavně odnaučit strachu a naučit se novým věcem. Užijte si spoustu legrace s nevšedními zážitky a naučte se správně a s jistotou ovládat své kolo. Naše nabídka cyklistických kempů je pro všechny nadšené cyklisty a cyklistky i celou rodinu. Každoročně absolvuje tréninkový kemp přes 700 cyklistů z celé České republiky. Přidejte se k nám a nebudete litovat!


 

Jak jsem mohl vůbec přežít závod?

„Milí bikeři!!! Až do tohoto víkendu jsem si myslel, že vcelku obstojně jezdím na horském kole... Po tomto víkendu si říkám, jak jsem se kdy mohl spustit na trať jakéhokoliv MTB amatérského závodu  bez tréninkového kempu od Alltraining.cz. Upřímně, to byl ode mě nekontrolovaný a čistý hazard se životem!!! :) Vše, co jsem od tohoto kempu očekával, bylo nejen naplněno, ale výrazně překonáno, od techniky jízdy přes různé druhy překážek, do kopce, z kopce, ve sjezdu náročným terénem, seskakování, naskakování na kolo, sprinty, výjezdy na lehčí/těžší převod, práce s těžištěm při všech těchto činnostech a mnoho dalšího... A to vše pod vedením zkušených bikerů v čele s Vojtou Beranem, který ví, jak jezdit na kole a hlavně tuto znalost umí předávat a motivovat lidi. Tím by se mohlo zdát, že nám bylo sděleno a ukázáno vše potřebné, ale toto byl pouze začátek, spodek ledovce. Po výkonu je nutná správná regenerace, která byla zajištěna teamem zkušených masérek a fyzioterapeutek v čele s Terezou Trefnou, které provedly, jak vlastní masáž, tak nám ukázaly správné a účelné protažení před a po tréninku a ochotně pomohly s jakýmkoliv problémem týkajícím se pohybového ústrojí. Dále se dozvíte plno rad o tom jak trénovat, jak se zlepšovat a v neposlední řadě jak se stravovat před, po a v průběhu tréninku či závodu tak, aby vaše snažení mělo co nejvyšší efekt. Vše bylo vždy prezentováno logicky, jasně, postupně a uceleně a kdo se chce cítit dobře, nejen na kole, tak tyto rady určitě ocení i v běžném životě. Samozřejmostí je u Alltraining perfektní servis o vaše stroje, nejen z hlediska technického servisu, ale i čistoty kol před každým tréninkovým dnem, včetně vysvětlení správného postupu při údržbě kola. Jako takový bonus, nikoli nepodstatný, byla možnost vyzkoušet si v plném tréninkovém dni kolo, na které peněženka mnohých z nás zřejmě jen tak nedosáhne. :) Celkový dojem už pak jen dokreslila nádherná krajina s ideálním různorodým terénem pro MTB v okolí šumavské Kvildy a samozřejmě i pohodové zázemí Hotelu Rankl. Za mě tento kemp hodnotím body 10/10 a říkám, měl by si ho zkusit nejen každý, kdo má závodní ambice, ale i ten, kdo třeba jen občas vyrazí do terénu a nechce ohrozit sebe ani druhé. Přístup ke všem účastníkům je velmi individuální a obavy z výkonnostních rozdílů a technických nedostatků nejsou vůbec na místě. Ještě jednou díky celému teamu Alltraining.cz za skvělý a náročný prodloužený víkend a těším se na další spolupráci, protože tímto učení ani trénink nekončí, ale začíná... (Many thanks to all members of Alltraining.cz team!)“

 Martin, začátečník


 

Desetiletá Míša na kempu techniky!

„Minulý víkend jsme v našem penzionu uvítali skupinu bikerů na škole techniky s Alltrainingem. Akce se povedla a taky počasí nakonec přálo.

Děkujem za přijetí jedenáctileté dcery Míši – začínající bikerky – do party. Byla nadšená a pod vedením trenérů se toho stihla naučit za tři dny tolik, že nás to až překvapilo.“

 

 

 


Martina a Petr, aktivní bikeři a rodiče Míši


 

Ani jsem netušil, jaké mohu mít rezervy

 „Na podobném kempu jsem byl poprvé, a tak jsem odjížděl s očekáváním, jak vše bude probíhat a co mi účast může dát. Průběh akce předčil všechny mé představy. Nácvik technických prvků probíhal zábavnou formou, takže jsem se mnohému naučil a ještě zažil spoustu legrace s prima lidmi. Delší vyjížďky byly kombinací nácviku techniky, ale i zvyšování kondice a poznávání krásné krajiny v Jizerkách.

Teď jen doufám, že získané dovednosti uplatním v závodech a podaří se mi vylepšit dosavadní výsledky. A úplně nakonec musím ještě jednou velmi poděkovat všem, kteří  o nás pozorně celý kemp pečovali, byli nám nápomocni radou a ochotně plnili naše přání. Určitě se nějakého budoucího kempu rád zúčastním!“


Vladislav Průcha, aktivní maratonec amatér


 

Tomášův první kemp s Alltraining.cz

„Dost jsem se rozmýšlel, zda na takový kemp vůbec jezdit a co mi to opravdu přinese. Když posoudíte, že jsem měl letos najeto cca 500 km, tak pochopíte, proč mě přepadaly takové úvahy. Program jsem si přečetl na internetových stránkách dost podrobně a rozhodl jsem se tedy přihlásit. Prostředí z fotografií bylo zřejmé, tak proč to nezkusit.

Už při prvním úvodním slovu Vojty bylo jasné, co nás všechno čeká. Hlavně technika jízdy na MTB, kde nám byli k ruce perfektní instruktoři Láďa, Martin, Václav, Michal a samozřejmě i Vojta. Po rozdělení do dvou skupin na ty lepší a ty ještě lepší jsme hned první den nastartovali kemp na cvičné louce, kde nám bylo u překážek vše detailně vysvětleno. Třeba jak správně skákat překážky jako cyklokrosaři, kdy nadhazovat přední a zadní kolo, kdy je potřeba u skoků nadhodit celé kolo atd.

No, ona jízda mezi kužely, které jsou blízko u sebe, není tak jednoduchá, jak se z počátku zdálo... Ale kluci instruktorští byli opravdu fajn a vše názorně ukázali, několikrát vše předvedli, takže ostych z nás všech opadal a vše jsme zvládali opravdu dobře. Byla i pochvala, takže opravdu moc fajn! Když jsme si vyměnili pozici s druhou skupinou, tak jsme se dostali na lesní okruh nedaleko hotelu, který byl cca 500 m dlouhý s výjezdem a s vyznačenými vlásečnicemi mezi stromy.

Instruktoři nám opět krásně ukázali, na který kořen najíždět, který kořen tě podrží, jak přenášet váhu v sedle kola, kde správně zabírat a kde se naopak nechat vyvést v zatáčce. Nejdříve proběhla ukázka, poté následovalo postupné pilování naší techniky. Na závěr se o naše kola postaral technik, kdy ukazoval, jak se kolo správně myje. No a první den jsme zakončili večeří, masáží a účasti na přednášce Vojty, co a jak trénovat v přípravném období.

V sobotu ráno jsme nastartovali rozcvičkou jako na vojně se správným protahování a strečinkem. Pak snídaně a opět nadupaný program: technické zaměření na klopené zatáčky a skoky, pilování jízdy v písku a dopilování  techniky na našem známém okruhu v lese. Dále lehký oběd a odpoledne vyjížďka do krásných pískovcových terénů. Večeře, masáž a další z přednášek Vojty o správném jídle, navíc s besedou s Michalem Bubílkem a Martinem Bínou.  

Neděle ráno opět rozcvička se snídaní a závěrečný den na okruhu v lese i se závěrečným závodem družstev. Kemp zhodnotil Vojta závěrečným předávání účastnických potvrzení o absolvování a rozloučení se s účastníky. Jestli jsem se rozmýšlel na začátku, zda jet nebo ne, tak musím říct, že jsem se rozhodl moc dobře. Poznal jsem partu správně praštěnejch lidí do cyklistiky, poznal jsem zajímavý lidičky, naučil jsem se různé fígle z MTB světa, potrénoval, dozvěděl se informace o trénování, správném protahování po tréninku, výživě a servisu kola. Všem cyklistům (i začátečníkům) kemp vřele doporučuji.“

Tomáš, cyklista začátečník


 

Trénink s Alltraining.cz se vyplácí!

„Minulý týden jsem strávil na cyklistickém kempu s Alltraining.cz na Horské Kvildě. Naposledy jsem se podobného týdenního tréninku účastnil ještě jako aktivní hráč házené, ale to už je tak 25 let zpátky. Rád říkám, že to pro mne byl zážitek nejen intenzivní, ale i užitečný a příjemný.

Byl jsme nadšený z pestrosti tréninku na silnici. Zvládli jsme techniku jízdy ve skupině na první středně dlouhé vyjížďce. Jindy zas úžasný sjezd rychlostí k 70 km/h a následný výstup s více než 500 m převýšením na 8 km. Parádní byl i 115 km dlouhý výlet na Lipno. Nejvíc jsem ale získal praktickým tréninkem na horském kole v terénu. Sjezdy, průjezd brodem či korytem potoka, krátké a dlouhé výšlapy. Fígly, jak na kořeny a kameny, jak projet blátem, jak vyjet ostrý hup nahoru nebo jak sjet prudký sešup dolů po mokré trávě či hlíně. Hlavní je překonat strach, ale zachovat respekt, a pak se dá bezpečně zvládnout neuvěřitelné. Nesmím zapomenout na profesionální péči celého týmu Alltraining.cz, stejně jako příjemné ubytování a dobrou kuchyni Hotelu Rankl. Vedle tréninku mi zbyl čas na regeneraci (strečink, rehabilitace, masáže nebo saunu), nějakou tu práci do práce, či večerní sklenku vína s fajn partou sportovních nadšenců. A jako bonus jsem si udělal dva nové osobní rekordy (nejdelší ujetá vzdálenost a nejrychlejších 40 km) a ještě získal několik „pódiových“ umístění z vložených vrchařských a sprinterských prémiích. :) Prostě paráda!“

 Petr Krůček, maratonec začátečník


 

Náš nejvěrnější svěřenec Bohouš byl v Koutech nadšený a byl to pro něj doposud nejlepší kemp

„Zdravím všechny příznivce Alltrainingu a cyklistiky, kteří budou číst tento příspěvek. Nejsem žádný spisovatel a nikdy jsem žádný komentář nepsal, ale tentokrát jsem se rozhodl, že se podělím s ostatními o pocity a dojmy z posledního tréninkového kempu, pořádaného Alltrainingem se zaměřením na MTB. Kemp se konal ve dnech 19. - 21. 10. v areálu bike park V Koutech nad Desnou.

Zúčastnil jsem se již několika podzimních kempů s tímto zaměřením, ale myslím, že volba tohoto místa byla vynikajícím nápadem a učinila (alespoň pro mne) toto místo jako nejatraktivnější ze všech tréninkových terénů zaměřených na techniku, se kterými jsem se setkal. Vtip spočíval v tom, že na počátek trasy (Medvědí hora 1100 m.n.m.) nás dopravila, včetně kol, sedačková lanovka a sjížděli jsme dolů do dolní stanice Liščí potok 600 m.n.m.  

Na výběr byly pro horská kola 3 upravované (včetně klopených zatáček) cesty, rozlišené dle obtížnosti - 2 x červená a 1 x modrá. Dále zde je i černá trať, ale ta už je určena pro DH speciály. Tím, že jsme se nahoru vyvezli, jsme byli schopni od 10-13 h absolvovat tuto trasu 3-4 x s tím, že jsme nebyli unaveni po dlouhém stoupání, protože všude jinde platilo, že když chceš dolů, tak musíš nejprve nahoru, "a za svoje".

Samozřejmě, že tyto výhody, opakování a to, že náš organismus nebyl unaven po dlouhém stoupání, přinášelo svoje ovoce a podstatně zvyšovaly efektivitu celého tréninku, včetně postupného získávání sebedůvěry, což podle mě, byla největší deviza. Některé obtížné úseky jsme opakovali, dokud je nesjeli všichni. Nutno říci, že toto jsme samozřejmě absolvovali pod vedením Berryho (Vojty Berana) a Ládi, cyklokrosaře, který dnes sice už aktivně cyklokros nejezdí, ale s kolem si perfektně pořád víc jak rozumí.

Ten kolem sebe šířil nejen dobré rady kolem výživy a techniky jízdy, ale i pozitivní náladu, kterou dá se říci, překypoval. Samozřejmostí celé akce byla perfektní organizace, ubytování a slušné stravování, ale na to jsme již od kolektivu Alltrainingu zvyklí. Trénink byl zpestřen i dvěma soutěžemi s hodnotnými cenami, jedno odpoledne jsme si i vystoupali až na Praděd, což mi připomíná, že zpáteční cesta terénem dolů byla taky dost "hustý zážitek"! 

Regenerace byla zajištěna dvěma masérkami. Kdo chtěl, mohl použít i služby Terezky Trefné, jako fyzioterapeuta. Dále bych chtěl i připomenout Feriho (Ferdinanda Wiesnera), který se nám staral o technický stav a čistotu kol a přispěl i přednáškou o údržbě a správném ošetření biků po jízdě v těžkém terénu.

Každý večer byl vyplněn přednáškou o výživě, tréninku, regeneraci a jiné problematiky týkající se cyklistiky. Velice zajímavé bylo i vyprávění Terezky o olympiádě v Londýně, kterých se zúčastnila jako hlavní fyzioterapeut české olympijské výpravy jachtařů.

Rád bych na závěr každému jednoznačně doporučil tento kemp. Pokud se bude opakovat, opravdu to stojí za to a je to super zážitek. Jediné, co mi pořád vrtá hlavou, je to, jak se tomu Alltrainingu podařilo naplánovat i počasí, bylo 19 stupňů, jasno a klid. Za éru Alltrainingu, kdy jsem od jeho počátku nevynechal jediný kemp, to byl pro mě ten nejlepší.“

Bohuslav Kára, úplně historicky první svěřenec Vojtěcha Berana

  .

Reportáže z kempu

Závěrečný MTB kemp v Novém Městě na Moravě se povedl na jedničku | obrázek

Závěrečný MTB kemp v Novém Městě na Moravě se povedl na jedničku

12.10.22

Poslední letošní MTB kemp se uskutečnil 23. - 25. 9. 2022 nedaleko cyklistice zaslíbené Vysočina arény. Kemp jsme odstartovali v pátek odpoledne, kdy se po obědě začali objevovat první příznivci. Nakonec se nás sešla sympatická skupina 13 bikerů a bikerek, kteří dosahovali velmi podobných technických dovedností, a tak se s nimi velmi příjemně pracovalo. Po příjezdu všichni obdrželi základní instrukce o průběhu kempu, a jako dárek si každý odnesl balíček na doplnění energie od firmy Nutrend a dres od firmy Lawi.

Cyklovíkend APALUCHA aneb otcové s dětmi na kolech | obrázek

Cyklovíkend APALUCHA aneb otcové s dětmi na kolech

20.9.21

O víkendu 10.-12.9.2021 proběhl již tradiční z našich kempů s podnázvem APALUCHA aneb otcové s dětmi. Celý zábavný víkend se odehrál Novém Městě na Moravě v rodinném penzionu Horácko, jenž je pro takovouto akci ideálním místem. Krásné wellness nabízí útočiště pro děti a útulná restaurace zase pro jejich tatínky. Samozřejmě mimo zábavy jsme také rozšířili své cyklistické dovednosti a naučili se nové věci. Celý kemp byl pod dohledem profesionálních zkušených trenérů tréninkového a rehabilitačního centra Alltraining.cz pod metodickým vedením Vojtěcha Berana.

MTB kemp v Novém Městě na Moravě byl pro všechny velkým zážitkem | obrázek

MTB kemp v Novém Městě na Moravě byl pro všechny velkým zážitkem

11.8.20

Druhý třídenní kemp letošní sezony (7. - 9. 8. 2020) zavedl naše účastníky do místa, které je bajkingu zaslíbeno a tím je Nové Město na Moravě. Na kempu se sešlo celkem dvacet nadaných účastníků. Velkou část této skvělé skupiny tvořily ženy, které se přijely zbavit především strachu z náročných terénních sjezdů a zlepšit své dovednosti na horském kole. Po celý prodloužený víkend nám počasí vyšlo na jedničku a sluneční paprsky nám na cestu svítily všechny dny. Trénink probíhal na tratích ve Vysočina aréně, kde se jezdí Světový pohár a najdeme zde také single tracky nebo pump-trackovou dráhu. Díky profesionálnímu vedení zkušených trenérů všichni překonali své hranice a zdolali i náročné překážky, jako je AC-DC nebo Rock ’n’roll.

AKTIVACE VĚRNOSTNÍHO PROGRAMU A VIP CEN

Nabídka zájezdů
VB MALLORCA CYCLING CENTER S.L.U.

13.9. - 15.9.2024

Kemp je určen jak začátečníkům, tak již i ostříleným závoďákům, kteří si v technice nejsou úplně jisti či si ji chtějí vylepšit v právě se rozbíhající sezóně. Na třídenním metodicky vedeném pobytu projdeme vše od základů přenosu těžiště až po obtížné pasáže při plném záběru fyzické kondice. Na kole si upevníte základní i pokročilé dovednosti pro bezproblémové zvládnutí jakéhokoli terénu, který Vás může potkat při běžné vyjížďce v lese i obtížnějších pasážích či ostřejším bikovém maratonu.

 

Střední obtížnost kempu | Procvičení základních dovedností z kempu BASIC | Důraz na správné zvládnutí techniky ve všech podmínkách | Průjezd terénem ideální a bezpečnou a stopou | Trénink na bikemaratonské tratě | Vhodné pro absolventy kurzu BASIC | Videocoaching

8 490 Kč
cena od
Rezervace
více informací
Pořadatel

Cena zahrnuje


• celodenní tréninkový program vedený odborníky Alltraining.cz
• ubytování s plnou penzí a připojení k internetu
• osobní tréninkové konzultace
 iontové nápoje a výživový balíček od firmy Nutrend
• regenerační služby (1x masáž, 1x fyzioterapie, myostimulátor)
• služby mechanika před každým tréninkem
• testování kol BMC po celou dobu kempu
• dres Alltraining.cz a dárky od partnerů
• videocoaching, besedy a přednášky

Pořadatel VB MALLORCA CYCLING CENTER S.L.U.

Rezervace kempu

Zaškrtněte, prosím, Vámi vybraný termín
Pá 13.9. - Ne 15.9.24 - MTB kemp Active - Nové Město na Moravě (na 3 dní)
Místo: , Strava:
8 490 Kč
Cena:
8 490 Kč

Ceny jednotlivých termínů jsou orientační. Budou Vám individuálně dopočítány dle konečné délky pobytu, či individuálních slev.

Důležité osobní údaje
Jméno: *
Příjmení *
Tel: *
Datum narození: (dd.mm.rrrr)*
Ulice: *
Město: *
PSČ: *
Země: *

Nezapomeňte vyplnit všechny své osobní údaje.
Správná velikost Vašeho dresu, kola a výška postavy napomohou k ideálnímu startu Vašeho pobytu (tyto údaje jsou nezbytnou nutností pro registraci).

Fakturační údaje

Stejné jako osobní
Na firmu
Firma *
IČ: *
DIČ: *
Ulice: *
Město: *
PSČ: *
Zěmě: *

Pro vystavení faktury firmu zadejte její identifikační údaje.

Poznámka

 Zájezd objednávám jako dárek

Pokud máte nějaké speciální požadavky či nám potřebujete sdělit něco důležitého, napište nám.

Stisknutím tlačítka "Rezervovat kemp" souhlasíte s obchodními podmínkami.
Rezervovat kemp